Nasze Stowarzyszenie prowadzi szkolenia, na których dowiesz się:
– jak prawidłowo rozumieć przepisy o obronie koniecznej
– czym tak naprawdę jest obrona konieczna?
– jak zachować się podczas obrony koniecznej przy użyciu broni
– co robić, a czego nie
– jak w praktyce wymiar sprawiedliwości ocenia obronę konieczną,
– zapoznanie z dotychczasowym orzecznictwem sądowym
– omówienie dotychczasowych przykładów spraw z użyciem broni palnej,
– czym jest stres i jak pod jego wpływem reagujemy
– czyli co w sytuacji zagrożenia
– i wiele wiele więcej …
Szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów:
Michał Skwarzyński – adwokat, doktor nauk prawnych posiadacz pozwolenia na broń do ochrony osobistej i pozwolenia do celów kolekcjonerskich, adiunkt w Katedrze Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od grudnia 2012 r. jest członkiem Izby Adwokackiej w Lublinie. W ramach praktyki adwokackiej wielokrotnie bronił w sprawach, gdzie uniewinniano klientów w ramach obrony koniecznej, wykorzystywano broń palną, w tym w sprawach grup przestępczych o charakterze zbrojnym.
Jest on współautorem renomowanego Podręcznika: „Prawo Międzynarodowe Praw Człowieka” oraz szeregu publikacji dotyczących przestępczości, prawa karnego, prawa dowodowego czy prawa do obrony.
Tomasz Rozwadowski – Instruktor strzelectwa, praktyk, pasjonat broni kolekcjoner. Zajmujący się nauką strzelania oraz przygotowaniem do uzyskania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich. Sędzia sportów strzeleckich, praktyk, właściciel strzelnicy oraz magazynu broni, od lat aktywnie zajmuje się nauczaniem celnego, prawidłowego prowadzenia strzelania.
Anna Włosek – psycholog, która opowie o reakcjach na stres, jak sobie z nim radzić nie tylko!